Voskovanie programom DODO JUICE

Samotné voskovanie je rozdelené do viacerých krokov

Krok č.1: dokonalé odstránenie hrubej nečistoty, prachu a hmyzu

Krok č.2 : detailné čistenie laku hmotou Clay. Touto čistiacou hmotou odstránime tzv. lietajúcu hrdzu, stopy po asfalte a zvyšky starých voskov. Lak zostane perfektne čistý a hladký čo je základom pre voskovanie

Krok č.3: odmastenie a podklad pre vosk. K tomu aby sa vosk spojil dokonale s lakom, mu musíme pripraviť vhodný podklad. To znamená lak dokonale odmastit a naniesť akési spojivo medzi lakom a voskom.

Krok č.4: nanesenie vosku. Na základe farby laku si zvolím aj príslušnu farbu vosku. DODO JUICE vosky obsahujú velice jemné pigmenty a tým zabezpečia ,že tmavý lak bude naozaj tmavý, červený bude znova naozaj sýto červený atď. Po nanesení vosku ho rozleštím super jemnou mikrovláknovou utierkou. Po min. 6 hodinách, keď nám vosk vytvrdne je vhodné naniesť 2. vrstvu. Vtedy bude lak dokonale chránený proti UV žiareniu a mechanickým nečistotám.

Ako často voskovať a ako sa starať o navoskované auto?

Z vlastnej praxe odporúčam voskovať auto min. 2-krát ročne, pred zimou a po zime. Ideálne je však 3-krát ročne. Starostlivosť o takto ošetrený lak je velmi jednoduchá za predpokladu ,že použijeme šampón s ph7 a prídavkom vosku a sušenie budeme vykonávať jemnými sušiacimi uterákmi.Každé druhé umytie je dobré použiť detailer,ktorý udržiava vosk vo výbornej kondícii a zaručuje tzv.mokrý efekt.Takýto postup zaručuje dlhodobú ochranu laku pred UV žiarením,dokonalé zrážanie vody a vysoký lesk.

 


© 2010 L.T.servis.sk