Čo je karnaubský vosk a prečo ho DODO JUICE používa ?

Karnaubský vosk je prirodzená živica zbieraná z listov Copernicia prunifera, karnaubskej palmy zo severovýchodnej Brazílie. Poskytuje ochranu proti UV žiareniu, odolnosť voči vode a bariéru proti drsným tropickým elementom. Samotný karnaubský vosk je tvrdší ako betón a pri aplikácii na lak, vytvára efekt známy pod pojmom "vystrekovanie" - čo je hlboký mokrý lesk na laku. Pri styku s vodou sa póry karnaubského vosku nadúvajú a zaručujú tak dokonalý odvod vody.

Ako vlastne vznikol DODO JUICE ?

DODO JUICE vznikol, keď sa jeden z jeho výrobcov rozhodol vyrobiť vosk na auto u seba doma v kuchyni. Vtedy zistil, že požadovaný podiel karnauby v niektorých voskoch bol zavádzajúci a sľúbil, že vytvorí rad výrobkov, ktoré splnia očakávania a nebudú podložené nepravdivými tvrdeniami. Preto DODO JUICE neprekrúca pravdu, ale vyrába skvelé produkty z vysoko kvalitných ingrediencií.

Koľko vrstiev vosku a ako často?

Samotný výrobca DODO JUICE odporúča pre dokonalý vzhľad a protekciu laku vosk v dvoch vrstvách. Znamená to, že po nanesení prvej vrstvy a následnom rozleštení musíme nechať vosk tzv.odvetrať, čo prestavuje min.6 hodín medzi jednotlivými vrstvami. Ideálne je však 24 hodín. Až následne aplikujeme ďalšiu vrstvu vosku. Preto treba brať do úvahy aj časovú náročnosť pri týchto úkonoch.
A ako často voskovať? Výrobca DODO JUICE je povestný aj tým, že bral na zreteľ trvácnosť voskov. Preto jeho vosky chránia váš lak až po dobu 6 mesiacov. My však z vlastných skúseností odpurúčame prevoskovanie každé 4 mesiace.

 


© 2010 L.T.servis.sk